SanalBorsam 2022 için kayıtlar başladı!

By | Dijital Pazarlama | No Comments

Eğitimleri ve üç yarışma ligiyle öğrencilere bambaşka bir sanal borsa deneyimi yaşatmayı amaçlayan ücretsiz yarışma SanalBorsam‘ın kayıtları açıldı.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Yatırım Kulübü tarafından bu yıl 9.su düzenlenecek olan ücretsiz SanalBorsam yarışması, öğrencilere finansal okuryazarlık konusunda bilgi verici eğitimler sunarken deneyim kazanmalarını amaçlıyor. Yarışmada belirli dereceye giren katılımcılılar staj, burs, elektronik cihazlar gibi birbirinden kaliteli ödülün sahibi olma fırsatını yakalıyor.

Türkiye’de Kasım ayının en popüler dizi ve filmleri

By | Dijital Pazarlama | No Comments

Online dizi-film rehberi JustWatch verilerine göre Kasım ayı içerisinde Türkiye’de en popüler olan dizi ve filmlere göz atın.

Kasım ayında Türkiye’de popüler olan diziler listesinde ilk sırada Riot Games’in popüler oyunu League of Legends evreninde geçen ve çok kısa süre içinde gündeme oturmayı başaran anime dizisi Arcane yer alıyor. Bunu bir diğer anime olan ve güneş sisteminin en azili suçlularını yakalamaya çalışan kelle avcılarının maceralarını konu eden Cowboy Bebop takip ediyor. Listenin devamında ise Kevin Hart’ın başrolünde yer aldığı suç-gerilim dizisi True Story, sevilen HBO dizisi Game of Thrones, 1950’li yılların kozmopolit İstanbul’unda geçen bir drama dizisi Kulüp bulunuyor.

TikTok’tan nasıl para kazanılır?

By | Dijital Pazarlama | No Comments

Sosyal medya dünyayla etkileşim biçimimizi büyük ölçüde değiştirdi. Facebook, Twitter ve Instagram gibi platformlar, kullanıcılara bilgi paylaşma ve dünyanın her yerinden insanlarla bağlantı kurma konusunda yeni fırsatlar verdi. Hatta bazı durumlarda bu platformlar kullanıcılar için önemli bir gelir kaynağı haline geldi.

Şu an bu gelir kaynaklarının en popüler örneklerinden birinin de TikTok olduğunu söylemek mümkün.

2017 ABD lansmanından bu yana kitlesel popülerlik kazanarak sahneye çıkan TikTok, hızla büyümeye devam ederken; kullanıcıların platformdan yararlanma biçimleri de çeşitleniyor.

Yoga Pozu Vermek İsteyen Üniversite Öğrencisi 6. Kattan Düştü

By | Dijital Pazarlama | No Comments
Meksika’da yaşayan 23 yaşındaki Alexa Terrazas, “sıra dışı” yoga pozları verirken 6. katın balkonundan aşağıya düştü.

Özellikle Instagram gibi görsel odaklı sosyal medya platformlarının yaygınlaşması ve sonucunda yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlanması, diğerlerinden ayrılmak adına bazı kullanıcıları fark yaratmaya zorluyor. Öyle ki daha önce de örneklerini pek çok kez gördüğümüz gibi bunları yaparken çeşitli kazalar da meydana gelebiliyor.

Benzer bir olay ise bu kez Meksika’nın Nuevo Leon eyaletinde karşımıza çıkıyor.

Uzakrota Travel Summit 18 Kasım’da Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde

By | Dijital Pazarlama | No Comments

Uzakrota, geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen, 32 konuşmacı ve 400 kişinin katılımıyla tamamlanan Uzakrota Turizmde Pazarlama Zirvesi’nin ardından şimdi de Uzakrota Travel Summit ile tekrar karşımıza çıkıyor.

Bu yıl geçtiğimiz senelerden farklı bir alan tercih ederek Işık Üniversitesi Maslak kampüsü içerinde, 2 salonda 45 konuşmacı, 700 sektör profesyoneli ve bloggerın katılımının yanı sıra oluşturulacak B2B ve Fuaye alanlarıyla da yeni işbirliklerinin oluşturulmasını sağlayacak.

Akıllı telefon kullanırken duruşunuz nasıl olmalı?

By | Dijital Pazarlama | No Comments

Bilgisayar çağına girdiğimizden beri postür bozukluğu sıkıntıları yaşıyoruz. Akıllı telefonların da hayatımıza iyice girmesinin ardından, duruş bozukluklarına bağlı ağrıları daha çok çekmeye başladık. Peki nasıl durmak daha faydalı?

Araştırmalar, kişinin duruş bozukluğunun kişinin duygusal görüşüne de zarar verdiği görüldü. Birçok birey, duruş bozukluklarından ötürü klinik depresyonla baş ediyor. Eskiden yaşlı kişilerde omurga sıkıntıları görülürken, son zamanlarda bu sıkıntının yaş aralığı da genç jenerasyona inmiş durumda.

Facebook’tan Erdem Alkım’a İnternet Savunma Ödülü

By | Dijital Pazarlama | No Comments

Facebook tarafından her yıl düzenlenen İnternet Savunma Ödülü’nü bu yıl Ege Üniversitesi’nden Erdem Alkım ve çalışma arkadaşları kazandı.

Facebook ve USENIX işbirliğinde düzenlenen 2016 Internet Defense Prize (İnternet Savunma Ödülü) sahiplerini buldu. Ödülü kazananlar arasında Ege Üniversitesi’nden bir Türk de bulunuyor.

İlk olarak 2014 yılında düzenlenen Internet Defense Prize yarışmasında katılımcılar interneti daha güvenli hale getirmek için çaba sarfediyor. Ödüle layık görülen katılımcılar ise 100,000 dolarlık para ödülünün sahibi oluyor.

Facebook, Gruplarda Reklam Gösterimini Test Ediyor

By | Dijital Pazarlama | No Comments

Facebook, Haber Kaynağı’nda gösterilen reklamları şimdi de Facebook Grupları içerisinde test ediyor.

Facebook yeni bir gelir kapısı olarak bu kez de Facebook Grupları’na gözünü dikmiş durumda. Haber Kaynağı’nda gösterilen reklamlarda doygunluğa ulaşan Facebook, şimdi de benzer reklamları Facebook Grupları içerisinde test etmeye başladı.

TechCrunch‘ın aldığı bilgilere göre Facebook’un gruplar içerisinde reklam testleri yapması, şirket tarafından da doğrulandı. Mobil ve masaüstü için sürdürülen yeni grup reklamları testlerine Avustralya, Kanada, İrlanda ve Yeni Zelanda’da başlandığı belirtildi.