Yoga Pozu Vermek İsteyen Üniversite Öğrencisi 6. Kattan Düştü

By | Dijital Pazarlama | No Comments
Meksika’da yaşayan 23 yaşındaki Alexa Terrazas, “sıra dışı” yoga pozları verirken 6. katın balkonundan aşağıya düştü.

Özellikle Instagram gibi görsel odaklı sosyal medya platformlarının yaygınlaşması ve sonucunda yüz milyonlarca kişi tarafından kullanılmaya başlanması, diğerlerinden ayrılmak adına bazı kullanıcıları fark yaratmaya zorluyor. Öyle ki daha önce de örneklerini pek çok kez gördüğümüz gibi bunları yaparken çeşitli kazalar da meydana gelebiliyor.

Benzer bir olay ise bu kez Meksika’nın Nuevo Leon eyaletinde karşımıza çıkıyor.

Uzakrota Travel Summit 18 Kasım’da Işık Üniversitesi Maslak Kampüsü’nde

By | Dijital Pazarlama | No Comments

Uzakrota, geçtiğimiz Mart ayında gerçekleşen, 32 konuşmacı ve 400 kişinin katılımıyla tamamlanan Uzakrota Turizmde Pazarlama Zirvesi’nin ardından şimdi de Uzakrota Travel Summit ile tekrar karşımıza çıkıyor.

Bu yıl geçtiğimiz senelerden farklı bir alan tercih ederek Işık Üniversitesi Maslak kampüsü içerinde, 2 salonda 45 konuşmacı, 700 sektör profesyoneli ve bloggerın katılımının yanı sıra oluşturulacak B2B ve Fuaye alanlarıyla da yeni işbirliklerinin oluşturulmasını sağlayacak.

Akıllı telefon kullanırken duruşunuz nasıl olmalı?

By | Dijital Pazarlama | No Comments

Bilgisayar çağına girdiğimizden beri postür bozukluğu sıkıntıları yaşıyoruz. Akıllı telefonların da hayatımıza iyice girmesinin ardından, duruş bozukluklarına bağlı ağrıları daha çok çekmeye başladık. Peki nasıl durmak daha faydalı?

Araştırmalar, kişinin duruş bozukluğunun kişinin duygusal görüşüne de zarar verdiği görüldü. Birçok birey, duruş bozukluklarından ötürü klinik depresyonla baş ediyor. Eskiden yaşlı kişilerde omurga sıkıntıları görülürken, son zamanlarda bu sıkıntının yaş aralığı da genç jenerasyona inmiş durumda.

Facebook’tan Erdem Alkım’a İnternet Savunma Ödülü

By | Dijital Pazarlama | No Comments

Facebook tarafından her yıl düzenlenen İnternet Savunma Ödülü’nü bu yıl Ege Üniversitesi’nden Erdem Alkım ve çalışma arkadaşları kazandı.

Facebook ve USENIX işbirliğinde düzenlenen 2016 Internet Defense Prize (İnternet Savunma Ödülü) sahiplerini buldu. Ödülü kazananlar arasında Ege Üniversitesi’nden bir Türk de bulunuyor.

İlk olarak 2014 yılında düzenlenen Internet Defense Prize yarışmasında katılımcılar interneti daha güvenli hale getirmek için çaba sarfediyor. Ödüle layık görülen katılımcılar ise 100,000 dolarlık para ödülünün sahibi oluyor.

Facebook, Gruplarda Reklam Gösterimini Test Ediyor

By | Dijital Pazarlama | No Comments

Facebook, Haber Kaynağı’nda gösterilen reklamları şimdi de Facebook Grupları içerisinde test ediyor.

Facebook yeni bir gelir kapısı olarak bu kez de Facebook Grupları’na gözünü dikmiş durumda. Haber Kaynağı’nda gösterilen reklamlarda doygunluğa ulaşan Facebook, şimdi de benzer reklamları Facebook Grupları içerisinde test etmeye başladı.

TechCrunch‘ın aldığı bilgilere göre Facebook’un gruplar içerisinde reklam testleri yapması, şirket tarafından da doğrulandı. Mobil ve masaüstü için sürdürülen yeni grup reklamları testlerine Avustralya, Kanada, İrlanda ve Yeni Zelanda’da başlandığı belirtildi.

Made by Google Etkinliğinde Neler Tanıtıldı?

By | Dijital Pazarlama | No Comments

Herkesin merakla beklediği Made by Google etkinliği Salı günü itibariyle gerçekleşti. Peki etkinlikte hangi Google ürünleri tanıtıldı?

Bugüne kadar yazılım üzerine geliştirdiği ürünler ile ön plana çıkan Google, bu kez donanım üzerine geliştirdiği yeni ürünler ile karşımıza çıktı. Salı günü (04 Ekim 2016) itibariyle düzenlenen Made by Google etkinliği kapsamında Google, herkesin merakla beklediği yeni ürünlerini tanıttı.

İlk kez kendi imzası ile yeni akıllı telefon modellerini tanıtan Google, ayrıca akıllı ev cihazı, kablosuz bağlantı cihazı, sanal gerçeklik başlığı ve diğer ürünleri ile kullanıcıların karşısına çıktı.

Girişte parlak renk kullanımı, daha fazla dikkat çekmenizi sağlıyor

By | Dijital Pazarlama | No Comments

Güzel bir mahallede çok güzel bir mekân açtınız, ancak dikkat çekmede sıkıntı mı yaşıyorsunuz? O zaman renklerin gücünü kullanmaya ne dersiniz? İki başarılı proje ile bu durumu örneklendirelim.

İlk örneğimiz Patch Theathre Co.’dan geliyor. Avusturalyalı dizayn firması Black Squid Design’ın yaptığı bu çalışmada tiyatro girişi logoyla aynı renkle boyanmış.

Canlı renk kullanımı, girişi hem görülür hem de çekici kılıyor. Tasarım aynı zamanda şirketin “Çocuğun içindeki sanatçıyı canlı tut” mottosuyla da uyumlu.

WebMasto Ayın Web Siteleri (Eylül 2016)

By | Dijital Pazarlama | No Comments

WebMasto’da Eylül ayı için seçilen Ayın Web Siteleri’ne göz atın.

Her ay düzenli olarak hazırladığımız WebMasto Ayın Web Siteleri serisine Eylül ayı ile devam ediyoruz. Geçtiğimiz aylar için listelenen web sitelerine Ayın Web Siteleri arşivinden ulaşabilirsiniz.

Eğer siz de beğendiğiniz web sitelerinin ya da kendi web sitelerinizin WebMasto.com’da yayınlanmasını istiyorsanız, web site adreslerini ilgili ayın son iki gününe kadar ayinwebsiteleri @ webmasto.com adresine gönderebilirsiniz. Ancak gönderdiğiniz her web sitesini yayınlayacağımızın garantisi olmadığını unutmayın.