30
Günde Açılan E-ticaret Sitesi

Dünya’da ve Türkiye’de inanılmaz bir hızla büyüyen E-ticaret sektörü, yakalanan büyük satış hacimleriyle girişimcilerin iştahlarını kabartıyor.
Yapılan araştırmalara göre Hemen hergün 30’un üzerinde e-ticaret sitesi kuruluyor. Tabi bir eticaret sitesini kurmuş olmak onun hayatına devam edebilmesine yetmiyor. Bu sebeble başarılı olmak isteyen bir çok şirket ya bünyesinde ya da dışardan destek alarak bir E-Ticaret Danışmanı ile çalışmayı tercih ediyor.

15
4 Yıl İçerisindeki Artış

Yapılan araştırmalar Türkiye’de E-ticaret sektörünün parakende pazarının %3 ünü kapsadığını ancak 4 yıl içinde %15’lik rakamlara ulaşacağını gösteriyor.

PayPal’ın, Türkiye’nin de aralarında bulunduğu 15 ülkede yaptığı, zaman, para ve teknoloji ilişkisine odaklanan PayPal ‘People Economy’ araştırmasına göre, Çinlilerden sonra online alışverişe en çok zaman ayıran ülke Türkiye.

Bir e-ticaret sitesinin temel amacı satış yapmaktır. Yatırımcı için tabii ki temel amaç para kazanmak olacaktır. Ancak bir çok rakibin bulunduğu bir pazarda başarılı bir satış grafiği yakalamak doğru stratejiler ve planlamalar gerektirmektedir. İşte tam olarak bu aşamada devreye girer, E-Ticaret Danışmanı olarak kurumsal yapınıza entegre olur, başarının ve satış hacminin artması için tüm tecrübelerimizi ortaya döker ve sonucu sizinle beraber keyifle izleriz.

"Kısacası E-Ticaret ülkemiz için önemli bir yatırım kaynağı ve daha fazla önem kazanacağı günler de çok uzak değil."

"Türkiye'de Eticaret Hızla Büyüyecek!
Çünkü: Türkiye'de İnternet ve Üretim Potansiyeli Yüksektir."

E-Ticaret Pazarları, tüketicilerin e-ticarete olan güvenleri ve kullanım alışkanlıkları bakımından 4 ayrı seviyede incelenir.

Türkiye bu incelemeler içersinde şu  3.seviyede, ancak 4.seviyeye çok uzak gözükmüyor.

Çünkü Türkiye’de

  • Sosyal Medya Kullanımı Çok Üst Seviyededir.
  • İnternet ve Mobil Bankacılık Kullanımı Her Gün Artmaktadır.
  • Seyahat Rezervasyonları ve Satın Alınması Yaygındır.
  • Tüketici Elektroniği Gibi Karşılaştırılabilir Ürünlerde Satış Gelişmiş ve Gelişmeye Devam Etmektedir.
  • Online Moda Sektörü Henüz Farkına Varılmış ve Gelişmeye Başlamıştır.

Bu ve benzeri bir çok dinamik Türkiye’nin 4.seviyeye çok yakın olduğunu, hatta kısa süre içerisinde geçeceğini gösterir.

E-Ticarette Başarı Hikayesi Oluşturalım!

Bir Çay İçelim mi?

Bir E-Ticaret sitesi kurmuş ya da sıfırdan bir E-ticaret sitesi kurmak istiyor olabilirsiniz.

E-Ticaret adım atma kararınız veya kurmuş olduğunuz E-Ticaret sitesiyle birlikte karşınıza ;  trafik, güvenliği , ödeme sistemleri , dijital pazarlama, satış stratejileri, analiz, lojistik hizmetleri , seo,  sosyal medya, adwords v.s gibi E-Ticaretin olmaz ise olmaz kavramları karşınıza çıkacak ve başarılı bir E-Ticaret girişimi için iyi bir planlamayla beraber, iyi bir algoritma kurmanızı isteyecektir.

Bir E-Ticaret projesi ancak temel ve detayları oluşturulmuş stratejileri doğru kurgulayarak ve işleterek başarıya ulaşabilir. E-Ticaret sektöründe ki 8 yıllık tecrübemizle baştan sonuna kadar yanınızda olmaya hazırız.

Başarılı bir E-Ticaret girişimcisi olmak ister misiniz? 

Bize Ulaşın