Made by Google Etkinliğinde Neler Tanıtıldı?

Herkesin merakla beklediği Made by Google etkinliği Salı günü itibariyle gerçekleşti. Peki etkinlikte hangi Google ürünleri tanıtıldı?

Bugüne kadar yazılım üzerine geliştirdiği ürünler ile ön plana çıkan Google, bu kez donanım üzerine geliştirdiği yeni ürünler ile karşımıza çıktı. Salı günü (04 Ekim 2016) itibariyle düzenlenen Made by Google etkinliği kapsamında Google, herkesin merakla beklediği yeni ürünlerini tanıttı.

İlk kez kendi imzası ile yeni akıllı telefon modellerini tanıtan Google, ayrıca akıllı ev cihazı, kablosuz bağlantı cihazı, sanal gerçeklik başlığı ve diğer ürünleri ile kullanıcıların karşısına çıktı.

İşte Made by Google etkinliğinde tanıtılan yeni Google ürünleri…

Pixel & Pixel XL

Google Pixel Pixel XL

Google’ın Pixel ismi altında yeni iki akıllı telefonunu tanıttı. Alüminyum kasa yapısına sahip olan Pixel modellerinde kamera özellikleri de dikkat çekiyor. Pixel ve Pixel XL olarak karşımıza çıkan iki yeni akıllı telefon modelinde de batarya kapasitesi ve ekran boyutu hariç tüm özelliklerin aynı olduğunu belirtmek gerekiyor. Qualcomm Snapdragon 821 işlemci kullanılan modellerde Daydream VR ve yapay zeka entegrasyonu da bulunuyor.

12 megapiksel sensör ve f/2.0 lense sahip olan her iki Pixel modelinin de piyasadaki en iyi kameraya sahip olan akıllı telefon modeli olduğu vurgulanıyor. Öyle ki DxOMark analizlerine göre 89 puan almış durumda.